Mecz: Ericsson Bobry Bytom - AZS Elana Toruń 94:97 (35:55)
Sędziowali: Szczerba Dariusz (Wrocław), Lenczowski Dariusz (Kraków)

Bobry: Korytek, Pluta, Bacik, Bagatskis, Nicholas
Elana: Jeklin, Miskovic, Lewin, Robak, Darnikowski
Celne  Oddane
Ericsson Bobry Bytom  59  89  66.3%
AZS Elana Toruń   51  83  61.4%

Nie starczyło sił

Pierwsza połowa to popisowa gra zespołu z Torunia. Drużyna ta dominowała na obu deskach, a B. Lewin wyczyniał z Bobrami dosłownie co chciał. (12 zbiórek, 14 pkt. - w pierwszej połowie). Na szczęście Bobrów złapał on w 1 części gry 4 faule i powrócił na parkiet dopiero w 13' drugiej części gry, na którym to pozostał do końca meczu. Pomiędzy 16' a 17', po trafieniach Lewina=2pkt + Sowiński=3pkt +  Darnikowski=2pkt na tablicy wyników widniało: 31:44. Wymienione trzy akcje dobiły Bobry, które już nie podniosły się w ostatnich trzech minutach. Do przerwy Bobry przegrywają więc 20 punktami.
W przerwie meczu organizatorzy rozlosowali wśród widzów sprzęt Nike.
Przez pierwsze 2 minuty po przerwie torunianie grają równie skutecznie co w 1 połowie zwiększając przewagę do 25 pkt! (37:62). Bobry jednak budzą się i do 24 minuty po celnych akcjach Pluty (2pkt) + Nicholas (2pkt) + Bagatskis (2 osobiste) + Korytek (2 osobiste) + Bagatskis (4 osobiste) +  Bagatskis (2x2) wynik brzmi 53:62. Wszystkie te punkty (z wyłączeniem pkt Pluty zostały zdobyte pod rząd! między 24 a 26 minutą meczu !). Elana praktycznie stanęła. Zawodnicy przestrzeliwali wszystkie rzuty, łapiąc przy tym mnóstwo fauli. W 24 minucie meczu zespół Elany miał juz 7 przewinień przy 1 Bobrów, po 4 faule mięli: Miskovic, Lewin, Robak (wszyscy z Elany).
Bobry dalej nacierały i w 32' po punktach Bagatskisa (3pkt) +  Nicholas (2 pkt) + Pluta (3 pkt) + Nicholas (2 pkt) zbiżyły sie do rywali na odstęp 5 oczek (63:68). Hala wrzała. Na pierwsze w meczu prowadzenie Bobry wychodza po akcjach Pluta (3pkt) + Nicholas (2 pkt) = 71:70. Co prawda Elana w osobie Sowińskiego szybko odpowiada celnym rzutem za 3, ale rozpędzone Bobry dorzucają Kolejne punkty i tak w 34' prowadzą 82:77, Hala odetchnęła, wydawało sie, że jest juz po meczu. Elana jednak dzięki skutecznej grze w końcowce meczu Lewina i Darnikowskiego wychodzi na prowadzenie 86:88.  Jeszcze na 51 sekund przed końcowa syreną po celnych osobistych Szcześniaka wynik brzmiał 92:92. Niestety dobijająca Bobry w dzisiejszym meczu 100% skuteczność Sowińskiego, rozłożyła nasz zespół na łopatki. Zawodnik ten na 30'' przed końcem meczu rzucił swoja 5 w dniu dzisiejszym trójke, w odpowiedzi po niesamowitym młynie pod koszem gości (zbierali i rzucali min. Szczesniak, Pluta, Korytek i Bacik) faulowany został Bacik, który wykorzystał oba osobiste. Na 7'' przed końcem faulowany jest Lewin, który nie pomylił sie ani raz i zaświecił się wynik: 94:97. Akcja rozpaczy Szcześniaka i rzut na 3 nie dała rezultatu i ku zaskoczeniu widowni Bobry przegrywają mecz. Trenerzy po meczu: Grzegorz Szczechowiak:
Naszych poczynań w 2 połowie nie można po ludzku określić. Z przewagi 25 punktów jakie mieliśmy, w 10' straciliśmy 30 pkt. Cieszymy się, bo wygraliśmy, ale należy sobie postawić pytanie: Czy my jesteśmy w pierwszej lidze - 1 połowa, czy wdrugiej - 2 polowa. Zawodnicy po przerwie zostawili w szatni głowy, na szczęście w końcówce sił zabrakło przeciwnikowi, a my troszkę podciągnęliśmy. Co do zawodników: Grzegorz Sowiński ma określone zadania i dziś spełnił je w 100%, ja sie z tego cieszę, jest to nasz wychowanek. Amerykanin grał dobrze choć jest nadpobudliwy i musiałem go posadzic na ławie, więc mało tego że nie miał kto zdobywać punktów to nie miałem deski w 2 połowie.

Teodor Mołłow:
Zawodnicy nie słuchali mnie gdy ostrzegałem, że Elana ma trzech bardzo dobrych obcokrajowców, zlekceważyli przeciwników, a wśród nich jest 3-4 rutyniarzy, którzy się otarli o reprezentację. Myśleli, że będzie to spacerek, następny mecz mają za 3 dni kolejny znów na 3, i myśleli, że mają oszczędzać siły. Cała pierwsza połowa przekonała mnie, że miałem rację. W drugiej odrobiliśmy 20 pkt, niestety nie starczyło mądrości w końcówce. Po tym meczu możemy się przekonać, że nie będzie meczu w lidze, który możemy przejść spacerkiem.

Trenerzy: Szczechowiak Ryszard, Deregowski Maciej

Rzuty (c/o) - (celne/oddane) Zbiórki: Ob - w obronie, At - w ataku As - asysty, Pr - przechwyty, Bl - bloki, St - straty, CG - czas gry Zdobycze punktowe oraz przewinienia spisane z protokołu. Statystyki Bobrów sa oficjalnymi obserwacjami II trenera p. Andrzeja Walasa. Pozostałe statystyki z obserwacji własnych.