Mecz: Ericsson Bobry Bytom - Besiktas Istambuł 70:74 (37:34)

Bobry: Korytek, Pluta, Bacik, Bagatskis, Nicholas
Besiktas: Besok, Woolridge, Thompson, Tamsoz, Praskevicius
Celne  Oddane
Ericsson Bobry Bytom  38  73  52.1%
Besiktas Istambuł   43  76  56.6%

Wąska deska :)

Mecz rozpoczął się od ostrych ataków gości, którzy po dwóch minutach gry prowadzą 0:6. W odpowiedzi faulowany Bacik trafia dwa osobiste, Korytek 1 z dwoch i Nicholas z dystansu. Jest więc 5:6, a w chwilę później Bagatskis dorzuca trójkę, jednak pomiędzy 6 i 7 minutą meczu dwoma trafieniami zza lini 6.25m popisuje się Besok i jest 12:12. Gra wyrównuje się jednak po akcjach Korytka(2pkt.) oraz Bacika(2+1) prowadzimy 25:21. Wydaje się, że rywal został złamany. Do tego momentu Nicholas zaliczył dwa piękne bloki (w całym meczu 4), po których Bobry mogły odskoczyć od rywali. Na 36'' przed syreną kończącą pierwszą połowę meczu Nicholas popisuje się kolejnym blokiem, szybko biegnie pod kosz rywali i ustala wynik pierwszej połowy na 37:34. W tej części gry w drużynie rywali prym wiedli obaj amerykanie: Woolridge i Thompson, bez nich zespół turecki skazany byłby na pożarcie. W sumie czarnoskórzy gracze zdobyli w 1 fazie gry 20 pkt.
Zmorą Bobrów w drugiej odsłonie byli nie przeciwnicy ale faule: W 25' meczu Korytek, Bacik i Bagatskis mają juz po 3 przewinienia. Nieznacza przewaga po pierwszej połowie gładko została więc zniwelowana przez przyjezdnych i od 26' mecz rozpoczął się od początku :). Mieliśmy w tej odsłonie kilka interesujących akcji, jednak najciekawszą okazała się wymiana ciosów w rzutach za 3 pkt. Besok, Bagatskis, Besok, Bagatskis, Bacik i Tamsoz ustalają wynik na 55:56. Faule wręcz prześladowały naszych graczy. Na 6' przed końcem Bagatskis ma ich juz 4, a po 3 mają Korytek, Pluta, Bacik i Nicholas. Tak więc cała nasza pierwsza piątka grać musi ostrożniej w obronie. Sytuację tą wykorzystuje rozgrywający Besiktasu, który raz po raz wchodzi pod kosz Bobrów i zdobywa punkty z dwutaktu lub faulowany wykonuje rzuty osobiste. Decydującym momentem spotkania była 38', kiedy przy stanie 65:68 po niecelnym rzucie Bagatskisa, piłka odbija się od obręczy i pechowo uderza w górną krawędź tablicy. Przepisy jasno interpretują taką sytuację: Piłka dla gości :(. W odpowiedzi wpychający się dwutaktem zawodnik gości z numerem 9 zalicza 2 pkt. i jest 65:70. Szybki kontratak, w którym Bagatskis faulowany jest przy rzucie za 3 i nasz czołowy snajper wykonuje trzy osobiste, które wykorzystuje w 100%. Jest 35'' do końca meczu, tracimy zaledwie dwa oczka, wszystko jest więc jeszcze możliwe. Niestety Bobry pozbawione drugiego snajpera (Pluta spadł chwilę wcześniej za 5 fauli), traca punkty po rzutach osobistych. Na 15'' przed końcem Szcześniak i Bagatskis rzucają za trzy niestety nie trafiają, Bacik po 5 faulu wylatuje z boiska, a goście po osobistych ustalają wynik na 70:74. Tak więc pechowa wąska deska przeszkodziła w prawdopodobnej zbiórce Nicholasa po której Bobry mogły dorzucić swoją upragnioną trójke, a wtedy......