Mecz: Ericsson Bobry Bytom - PKK Warta Szczecin 107:66 (57:38)
Sędziowali: Włodkowski Dariusz, Zalewski Krzysztof
Bobry: Korytek, Pluta, Bacik, Bagatskis, Nicholas
Warta: Stewart, Blumczyński, Supowski, Osuch, Mrożek
Celne  Oddane
Ericsson Bobry Bytom  54  80  67.5%
PKK Warta Szczecin   35  83  42.2%

Ostry trening

Nie upokarzając przeciwników był to dla Bobrów tylko ostry trening. Kontuzjowany Wierzgacz nie wystąpił w dzisiejszym meczu.
Jedynie w pierwszych dwóch minutach goście potrafili dotrzymać kroku Bobrom. Odbywało się to głównie kosztem fauli, w 2' Blumczyński miał już na koncie 3 przewinienia, a tablica świetlna wskazywała 6:4. Gospodarze w kolejnych 10' wdeptali szczecinian w parkiet. Praktycznie przez kolejnych 10 minut  tylko Bobry zdobywały punkty!!! (w czasie tym zdarzył się tylko jeden celny rzut Warty, jednak umknął mi w powodzi punktów Bobrów). W sumie przez pierwszych 12' goście rzucili zaledwie 8 pkt. Festiwal strzelecki od stanu 8:4 (3' meczu), zaczął trójką Pluta, co prawda odgryzł się Osuch ale w odwecie kosz gości zasypany został gradem celnych rzutów: Bagi+2, Bagi+3, Pluta+2 i w 4' mamy 18:6 po kolejnych dynamicznych akcjach Ericssona, prowadzimy 30:8. (11' meczu).Katastrofalną wręcz skuteczność reprezentowała w tym czasie Warta a prym wiódł Stewart 0/7 (wszystko to próby za 2).  Dopiero w 12' zawodnik ten zlikwidował mur nad bytomskim koszem i trafił trójkę doprowadzając do stanu 30:11. Gra nieco wyrównała się (głównie dzięki celnym rzutom Blumczyńskiego i Tanasejczuka z Warty) Dziewiętnastopunktowa przewaga Bobrów utrzymała się do końca pierwszej odsłony.
W drugiej połowie Bobry nie miały zamiaru odpuścić rywalowi i ponownie zawodnicy ze Szczecina zostali wkomponowani w parkiet. Już w 29 minucie zarejestrowałem przewagę 30 punktów, a w 37' 40 pkt. Na 1' przed końcem Bagatskis miał na swoim koncie 7 celnych trafień, zza lini 6.25m, szybko więc przymierzył i trafił ósmą trójkę w meczu (wyrównał rekord ligi), doprowadzając do stanu 102:58. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu sędzia dopatrzył się przewinienia Bagatskisa na Szapowałowie - po co o tym piszę? Otóż zauważył ten faul z przeciwległego rogu boiska - śmiech na hali i sędzia okrzyknięty został mianem skanera :). W ostatnich sekundach rozochocony Bagi trafia dziewiątą trójkę w meczu ustanawiając w ten sposób rekord w lidze pod względem celnych rzutów za 3.
Warty wspomnienia jest również debiut Pingwina "TAK TAK". Mamy więc już obok dobrze wszystkim znanego Bobra nowy rozweselacz w postaci pingwina. Niemalże zwyczajowo w przerwie meczu kibice mięli szansę złapać koszulkę, tym razem Ery. Ainars Bagatskis Jeśli zawsze będziemy grać tak jak dzisiaj wtedy nikt nie jest straszny. Cała drużyna grała bardzo dobrze, a gra się tak jak przeciwnik pozwala. Warta to dobra drużyna ale my zagraliśmy swoje. Rzuciłem dziś 9 trójek ale nie tylko ja trafiałem Paweł Szczśniak i Andrzej Pluta również. Najważniejsze, że wygraliśmy i cała drużyna grała dobrze. Trener Teodor Mołłow: Wczoraj na treningu Andrzej Wierzgacz skręcił kostkę. Na szczęscie nie jest pęknięta ale nie można na niego liczyć na 100% w srodę (Puchar Koracia, mecz w Spodku 17:30 z węgierskim Szombathely). Próbowaliśmy dziś więc ustawień z Bacikiem i bez Bacika, z Golańskim. On oraz Migała, Ożóg i Czyszpak są zmęczeni, mięli wczoraj bardzo ciężki mecz w II lidze z Albą, wygrali po dogrywce. Mam we wtorek trening w spodku. Jesteśmy o tyle w dobrej sytuacji, że Węgrzy również mają małą hale i od razu przyjadą tak jak my na takie "lotnisko". Trener Jacek Kalinowski: Barzdzo słabo zagralismy dzisiejszy mecz, bez koncentracji, zawodnicy psychicznie nieprzygotowani, nie podjęli walki i przy bardzo dobrze dysponowanym przeciwniku plus różnica klas, która była, jest i wynika z układu sił, jeszcze bardziej się powiększyła i mamy tragiczny obraz tego meczu.

Trenerzy: KALINOWSKI Jacek, Pawłowicz Józef

Rzuty (c/o) - (celne/oddane) Zbiórki: Ob - w obronie, At - w ataku As - asysty, Pr - przechwyty, Bl - bloki, St - straty, CG - czas gry Zdobycze punktowe oraz przewinienia spisane z protokołu. Statystyki Bobrów sa oficjalnymi obserwacjami II trenera p. Andrzeja Walasa. Pozostałe statystyki z obserwacji własnych.