Data i miejsce : 98-11-11 17:30 Katowice Spodek
Mecz: Ericsson Bobry Bytom - Falco Leptec Szombathely   84:74 (45:74)
Sędziowali: Zdenek SEDIVY (Praga, Czechy), Erich KRATSCHMER (Wiedeń, Austria)

Bobry: Korytek, Pluta, Bacik, Bagatskis, Nicholas
Szombathely: Walke, Kalman, Dzunic,Mujanovic,Wiley
Ericsson Bobry Bytom  54 96 56
Falco Leptec Szombathely   39 71 55
Widzów : 5.500

Ważne zwycięstwo
 Obie drużyny przystępowały do meczu w nie najszczęścliwszej sytuacji. Bobry osłabione kontuzjowanymi Wierzgaczem i Golańskim, goście zestresowani problemami na granicy i bez żadnego treningu (okazło się, że Dzanovic nie miał ważnej Czeskiej wizy i musieli jechać przez Słowacje - przybyli do Katowic o 3 rano więc o żadnym z dwóch zaplanowanych treningów nie było mowy). [ Przebieg gry ]
Ale czas przejść do wydarzeń na parkiecie gdzie emocji nie brakowało. Goście już od samego początku narzucili ostre tempo a wszystkie rzuty "siedziały" w przeciwieństwie do Bytomian dla których kosz wydawał się być zaczarowany. Tak więc mimo usilnych starań (Bagatskis rzucając "trójkę" doprowadza do remisu 7:7) Bobry ciągle przegrywają na co ma wpływ seria nieudanych rzutów w 9-11 minutach meczu. Dopiero na 8 minut przed końcem pierwszej połowy meczu gospodarze odzyskują "kontakt" i mimo sporej straty zaczynają powoli odrabiać zaległości. Przyczyniają się do tego dwa przechwyty Szcześniaka oraz faule przeciwnika. Na 2 minuty przed przerwą fauluje Walke a do tego nie zgadza się z decyzją sędziów za co dostaje "dacha". Natomiast Bagatskis celnie wykonuje 4 rzuty osobiste. Na sam koiec Paweł Szcześniak jeszcze raz wykrada piłkę przeciwnikom a Bakatskis zamienia to na 3 punkty. I w ten sposób do szatni schodzimy z 7 punktami przewagi.
Druga odsłona to już konsekwentna gra Bobrów w celu kontrolowania uzyskanej przewagi. Goście niestety muszą już grać ostrożnie, gdyż ostra gra spowodowała dużą liczbe faulli. Także w drugiej połowie obecność na parkiecie Szcześniaka owocuje przechwytami (5 w całym spotkaniu).  Próby odrobienia strat przez Szomathely kończą się kolejnymi faulami w wyniku czego na 8 minut przed końcem spotkania boisko opuszcza Mujanovic a niedługo po nim (3 min do końca) Walke. W końcówce powtarza się sytuacja z pierwszej połowy a mianowicie przechwyt Szcześniaka zamieniony przez Bagatskisa na kolejne 3 punkty. Spotkanie kończy Kordian Korytek (dość skuteczny w drugiej połowie) rzucając celna dwójke a potem celnie dwa osobiste zdobywając w sumie 17 punktów.

Po meczu trenerzy powiedzieli:

Sandor FOLDI: Chciałbym pogratulawać zwycięstwa i życzyć sukcesów w dalszych rozgrywakach w Pucharze Koracia. W trakcie meczu okazało się, że kłopoty na granicy oraz brak treningu załamały naszych graczy. Muszę przyznać, że przyjechaliśmy z myślą o zwycięstwie. Mieliśmy bardzo dobry początek, jednak decydujące okazały się dwie straty oraz dwa faule w końcówce pierwszej połowy. W ramach podziękowań za gościnność i wspaniałą organizacje postaramy sie wygrać z Pepsi Rimini :-)

Teodor MOŁŁOW:

W szatni ostrzegałem, że Węgrzy będą ciężkim przeciwnikiem podając ich wyniki w poprzednich meczach. Naszym celem była przwaga pod własną tablicą i szybka gra z kontry, jednak chyba zawodnicy zostawili te założenia w szatni ( do 8 minuty tylko 2 zbiórki ). Dopiero później taktyka ta została wprowadzona co zaowocowało 14 zbiórkami w kolejnych 12 minutach. Dzieki temu mogliśmy grać szybko z kontry a taka taktyke lubią nasi zawodnicy. Problemem było to, że miałem do dyspozycji tylko sześciu zawodników czyli żadnych możliwości zmian. Na szczęście Paweł Szcześniak zagrał bardzo dobrze - w szczególności te jego przechwyty - jak typowy dobry szósty zawodnik. Ostatnie 3 minuty należały do Korytka i jest szczęśliwy. Ale muszę mu pokazac na video, że miał także kilka akcji, których na takim poziomie nie powinien zmarnować. Natomiast słabej postawy Nicholasa nie potrafię wytłumaczyć. Byliśmy bardzo zadowolenia z tak licznej publiczności która w końcówce pokazała jak należy kibicować, a my w zamian jak należy grać :-).

Trenerzy: FOLDI Sandor

Rzuty (c/o) - (celne/oddane) Zbiórki: Ob - w obronie, At - w ataku As - asysty, Pr - przechwyty, Bl - bloki, St - straty, CG - czas gry Zdobycze punktowe oraz przewinienia spisane z protokołu. Statystyki Bobrów sa oficjalnymi obserwacjami II trenera p. Andrzeja Walasa. Pozostałe statystyki z obserwacji własnych.