RAPORT Z MECZU

Data: 98-12-19
Mecz: Dallas Zastal Zielona Góra - Ericsson Bobry Bytom  82:92 (39:43)
 Korespondencja z Zielonej Góry
Mecz rozpoczął się wcześniej niż zwykle a cała Polska magła obejrzeć pojedynek debiutującego w
telewizji Dallasu Zastal Zielona Góra oraz Eriscona Bobry Bytom. Wbrew wszelkim oczekiwaniom,
drużyna zielonogórska nie tak łatwo oddała punkty rywalom.
Mecz zaczął się od prowadzenia bytomian 2-0. Walka była wyrównana, a wynik dość niski. W 30 minucie
spotkania w zielonogórzanach coś przeskoczyło. Pomiędzy 30-35 min meczu było 13-0. Spowodowało to
psychiczne podbudowanie zaspołu bytomskiego, a załamanie słabych psychicznie zielonogórzan. Tak
więc faworyci nie oddali prowadzenieia do końca meczu i pewnie zwyciężyli róznicą 10 pkt. Na
wyróżnienie w zespole zielonogórskim zasługuje młodziutki obrońca JAREK KALINOWSKI, który
potrafił kierować grą jak zawodowiec, skutecznie utrudniając grę takim sławom jak Pluta czy Szcześniak.
W Bytomiu natomiast dobrze zaprezentował się Nicholas. Najlepiej punktujący zawodnicy to dla
bytomian: Bagatskis 23, Bacik 20 oraz Pluta 15. W obydwu zespołach zobaczyliśmy nowe twarze. W
Zielonej Górze pojawił się O'kelley, który zdobył 25 pkt. dobrze grał Nizioł - 21. Wspomniany już
Kalinowski zdobył 9 pkt. Tak więc do przerwy było 39-43 a cały mecz skończył się wynikiem 82-92.
Trener Mołow przed meczem narzekał na to, że jego zespół nie ma czasu trenować, gdyż jeździ z sali na
salę, ale jak na taką sytuację wypadł bardzo dobrze.