Mecz: Ericsson Bobry Bytom - AZS Lubelski Węgiel Lublin 76:69 (40:30)
Sędziowali: KOWALSKI Marcin, Calik Janusz

Bobry: Korytek, Pluta, Bacik, Bagatskis, Nicholas
AZS: Vukalich, Shepherd, Derwisz, Vicentic, Szawarski
Ericsson Bobry Bytom  40  69  58.0%
AZS Lubelski Węgiel Lublin   38  76  50.0%

Świąteczne Bobry
Niemalże w świątecznej z lekka leniwej atmosferze Bobry pokonały niżej notowany AZS Lublin.
Trzeba przyznać, że AZS stawiał opór od początku aż po sam koniec. Do 7' mecz był wyrównany, a nawet lekką przewagę wypracowali goście (13:16), kiedy to nastąpiła awaria oświetlenia i mecz został przewrany na ok. 15 min. Po wznowieniu gry Bobry niczym lwy rzuciły się na AZS i w 10' prowadzimy: 24:18 :). Bardzo dobrze w tych minutach grał Bacik i to jemu Bobry zawdzięczają wyjście na prowadzenie. Lublinianie jednak nie poddają się i zmniejszaja przewagę w kolejnej minucie do 2 pkt. (najpierw Shepherd trafia dwójkę, a później Vukelich oba osobiste. Teraz przez trzy minuty mamy posuchę :). Wynik nie zmienia się na tablicy aż do 15' meczu. W ostatnich minutach pierwszej odsłony Bobry dzieki ambitnej grze Pluty odskakuja na 10 pkt. To jednak jak się później okazało nie wystarczyło na spokojną obronę wyniku.
Pierwsze 6' drugiej części gry to zmasowane naloty wrogich skrzydłowych na kosz Bobrów, a prym wśród nich wiódł Szawarski, Vicentic i Derwisz. W 26' meczu mamy zaledwie dwa punkty przewagi nad lublinianami: 46:44. W 25' po piątym faulu parkiet opuszcza Korytek. Bobry jednak otrząsają sie z chwilowego letargu i za sprawą Kondratowa, Szcześniaka, przechwycie Bacika i punktach Nicholasa ponownie odskakują, najpierw na 8 pkt. (52:44 28' meczu) by w 32' po trójce Bacika prowadzić juz 61:49. Jeszcze na dwie minuty przed końcem bytomianie prowadzą 71:57 (najwyższe prowadzenie w meczu), Końcówka meczu to popisy rzutów za trzy Szawarskiego (4/5 w całym meczu) i Vicentica. Na minutę przed końcem Szawarski trafia za trzy i jest 71:63, jednak nadzieje na wygraną odbiera gością niezawodny w takich momentach Pluta, który najpierw aplikuje przyjezdnym dwójkę, a później trójkę. Wynik meczu równo z syreną końcową ustala celnym rzutem za trzy Szawarski.
Szymon
Trener Derwisz:
Zabrakło skuteczności, graliśmy na słabym procencie. Obrona może nie była najwyższej jakości, ale była na tyle przyzwoite, że przy nieco lepszej skuteczności mogliśmy osiągnąć zwycięstwo. Nie udało się. Zaspół gospodarzy ma na pewno potencjał dużo większy. Mecz był zacięty i mnie to satysfakcjonuje, szkoda, że nie wykorzystaliśmy okazji i nie wygraliśmy.
Trener Mołłow:
Słabo graliśmy na desce, ponadto z tego co policzyłem nie wyszło nam pięć kontr, są to stracone punkty. Co do Kondratowa to wychodzi na jaw brak ogrania z drużyną, o ile w obronie sobie radzi to w ataku nie pokazał wszystkich swoich możliwości. Będziemy mieć czterech obcokrajowców i na tej idei buduję zespół, nie może być sytuacji, że kontuzja, któregokolwiek zawodnika wyeliminuje nasz zespół z walki o najwyższe lokaty. Ostatnio były pogłoski, że mamy problemy ze stroną finansowa: dementuje te pogłoski, wszystko jest OK, my mamy tylko wychodzić na parkiet i wygrywać, reszta jest OK.