Mecz: Ericsson Bobry Bytom - PEKAES Pruszków 75:69 (36:32)
Sędziowali: Jabłoński Ryszard, Dziopak Grzegorz

Pierwsze piątki: Bobry: Korytek, Pluta, Bagatskis, Nicholas, Kondratow
Pekaes: Hoskins, Sidor, Karwowski, Szybilski, Tomczyk

Celne  Oddane
Ericsson Bobry Bytom  41  84  48.8%
PEKAES Pruszków   43  78  55.1%

Niech żałują nieobecni

Z początku zespoły kontrolowały się wzajemnie do 2 minuty meczu wynik 2:2, później za sprawą trójek Bagatskisa i Kondratowa Bobry odjechały na 10 pkt (14:4 - 5 minuta meczu), na co szybko zareagował Rybczyński z PKS'u i trafił trójkę.
W zasadzie do końca tej odsłony bytomianie kontrolowali grę, a przewaga wahała się od 5-7 pkt. Znakomitą partię rozegrał Yo, który w tej części zdobył 11 pkt, popisał się dwoma pakami i dobrą grą w obronie. Reszta Bobrów mimo przeciętnej skuteczności i założonych kilku czap Korytkowi spisywały się całkiem przyzwoicie. Ułamek sekundy po syrenie kończącej pierwszą połowę rzuca celnie Hoskins, jeden z sędziów zalicza punkty, jednak na wysokości zadania stanął główny sędzia zawodów i zanegował werdykt sędziego pomocniczego. Tak więc do przerwy 36:32. Zawodnicy PKS'u nic szczególnego nie zaprezentowali. Dokonywane zmiany przez trenera Balwaczowa nie przynosiły wymiernych korzyści, a wykorzystał on w tej fazie gry aż 9 graczy. Dopiero później okazało się, że były to tylko przymiarki do drugiej części meczu.
Druga odsłona to zmiana w piątce wyjściowej gości (Hoskins, Walker, Karwowski, Dryja, Szybilski) oraz nie zmieniona piątka gospodarzy. Trener Balwaczow okazał się szczwanym lisem, a prowadzeni przez niego gracze odrabiali straty z pierwszej połowy. Rewelacyjnie pierwsze minuty zagrał Walker z Szybilskim (razem 10 pkt). Praktycznie 0d 20-24' punkty dla gości zdobywali tylko oni. Co prawda pierwsze 3' drugiej części nie zapowiadały reinkarnacji PKS'u, ale już w 24' po akcji Hoskinsa (dwa osobiste) przewaga Bobrów maleje do zaledwie 2 pkt. (47:45). W chwilę później na bandy pada Dryja, przewraca reklamę, która potrąca znajdujące się za nią dziecko. Szybko podbiega lekarz i masażysta Bobrów, na szczęcie ich interwencja okazuje się zbędna, a dziecku poza drobnymi otarciami nic się nie stało. Bobry jakby speszone wypadkiem przystanęły na chwilę i mimo trójki Bagiego sytuację wykorzystał PKS, który dzięki skutecznym zagraniom Walkera i Hoskinsa doprowadził do remisu 50:50. Ten drugi dwoił się i troił, raz po raz penetrował strefę podkoszową Bobrów. Tak więc od 28' mecz zaczyna się od początku :). Do 30' punkty dla Bobrów zdobywają Bagi i Kondratow, natomiast w PKS'ie szaleje Hoskins i Szybilski. W 31' trójkę trafia Hoskins i PKS obejmuje pierwsze prowadzenie w meczu 57:59, ale w odwecie Kondratow dokłada swoją drugą trójkę. Szybkie ataki z obu stron i do 35' mam remis 65:65. W 36' po niecelnym rzucie Bobrów Walker rzuca dwa pkt i znów PKS prowadzi 65:67. Ponownie próbuje zrewanżować się trójką Kondratow niestety pudłuje.W kontrataku nie trafia Sidor i po zbiórce Hoskins, natomiast udane wejście pod kosz zalicza Korytek (2+1) i prowadzimy: 68:67. Atak PKS'u i przestrzela Dryja. Atak Bobrów i kroki Korytka, w rewanżu Dryja ponownie nie trafia. Mamy 38' meczu wynik dalej 68:67 ale na wysokości zadania staje nie błyszczący od kilku meczy Pluta, któremu tym razem nie zadrzała ręka i trafia za trzy (71:67). W odpowiedzi za 3 nie trafia Hoskins. Do końca meczu pozostała niecała minuta. Po kolejnym faulu pruszkowian, Korytek skutecznie wykonuje osobiste i mamy 73:67. Ponownie próbuje za 3 Hoskins i ponownie nie trafia, a Bagi skutecznie dorzuca dwa pkt z osobistych jest 75:67. Sprawa zwycięzcy jest już przesądzona. Walker jeszcze próbuje rzutu za 3 i nie trafia. Pluta również pudłuje zza linii 6.25m. Na 1.1s przed końcem goście biorą czas ??? to juz tylko zagranie treningowe i praktycznie bez obrony dorzucają 2 pkt. Tak kończy się to zacięte i widowiskowe spotkanie, w którym pruszkowianie drugą partie rozgrywali tylko 6 zawodnikami. W części tej wogóle nie pojawił się na parkiecie Tomczyk.

Szymon

Pomeczowe opinie: Trener Mołłow: -Jeśli Mazowszanka będzie grała tak jak dzisiaj to na pewno będzie w czwórce. Był to bardzo dobry zacięty mecz na wysokim poziomie. Jeśli w telewizji będzie puszczanych więcej takich meczy to spokojnie o 30% zwiększy sie liczba kibiców na trybunach. Jestem bardzo zadowolony z wyniku, zawodnicy przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani i nikt nie spuścił z tonu ani na sekundę. Zwyciężył ten, który w ostatnich 5' popełnił mniej błędów i trafił decydujące trójki. Zawodnicy wykonali plan taktyczny, nie dopuścili do załamania psychiki w krytycznm momencie. Po dzisiejszym meczu i tym we Wrocławiu widać co Mariusz Bacik znaczy dla zaspołu. Niektórzy mówią, że jestem zakochany w Baciku i dlatego trzymam go długo na parkiecie to nie prawda, ja kocham moich graczy po równo, a na parkiecie pozostają najbardziej przydatni w danym spotkaniu, a dziś i we Wrocławiu brakowało asyst Bacika! Męczymy się z wprowadzeniem piłki pod kosz. W niedziele gramy ciężki mecz ze Stalą, przekonał się o tym ostatnio trener Balwaczow. Chcemy przed play off zająć 2-3 msc. i bez obciążeń psychicznych walczyć o medale.
Co do Kondratowa jeszcze nie wiadomo czy pozostanie w zespole, szukamy głównie trójki a on jest najpierw czwórką a dopiero później trójką. Nie śpieszmy się, zobaczymy. Trener Balwaczow: -Amerykanie zagrali słabo,nie byli fizycznie przygotowani, Tomczyk  słabiutko. Przed nami mnóstwo pracy jeśli myślimy o wyskoiej lokacie. Mało rzuciliśmy trójek bo  tylko 2.
- czy liczy Pan na pierwszą czwórkę przed play off:
- Jak każdy trener zrobię wszystko aby to osiągnąć, ale wszystko zależy od tego jak zawodnicy będą się czuć i to nie tylko fizycznie ale i psychicznie, musimy podbudować morale zespołu a wtedy ....

Trenerzy: Balwaczow Mikolaj, Kucicki Stanisław

Rzuty (c/o) - (celne/oddane) Zbiórki: Ob - w obronie, At - w ataku As - asysty, Pr - przechwyty, Bl - bloki, St - straty, CG - czas gry Zdobycze punktowe oraz przewinienia spisane z protokołu. Statystyki Bobrów sa oficjalnymi obserwacjami II trenera p. Andrzeja Walasa. Pozostałe statystyki z obserwacji własnych.