Mecz: Ericsson Bobry Bytom - Nobiles Anwil Włocławek   78:65 (38:38)
Sędziowali: Ćmikiewicz Marek, Szpilewski Zbigniew
Bobry:Nicholas,Szcześniak,Pluta,Bagatskis,Bondarenko
Nobiles:Tomaszewski,Gregov,Ilic,Jankowski,Griszczuk
Ericsson Bobry Bytom  43 80 53,8%
Nobiles Anwil Włocławek   36 72 50,0%

Koniec kłopotów ?

W szeregach Bytomskich Bobrów zadebiutował w tym spotkaniu Krzysztof Wilangowski (do niedawna grający w Zepterze ). Ma on zastąpić "dziurę" kadrową po Kordianie Korytku, który niedawno opuścił drużynę. Niestety w spotkaniu nie wystąpił, ciągle kontuzjowany, Mariusz Bacik.
Ewentualne zwycięstwo Ericssona oznaczałoby, że Teodorowi Mołłowowi udało się ułożyć grę po ostatnich problemach personalnych. Natomiast znajdujący się obecnie na drugim miejscu w tabeli Nobiles miał zamiar umocnić swoją pozycje, Dlatego zgromadzeni w hali widzowie oczekiwali emocjonującego spotkania.
Już od pierwszego gwizdka obie drużyny przystąpiły do ostrej walki. Przez pierwsze minuty spotkania na tablicy wyników remis pojawiał się kilka razy. Spotkanie było wyrównane jednak gospodarze starali się ciągle być "o krok do przodu" ciągle minimalnie prowadząc. Największe prowadzenie Ericssona wyniosło jedynie 5 punktów (10 minuta). Wtedy też miało miejsce drobne zamieszanie. Jak się okazało numer na koszulce Van Dayka nie był zgodny z poda
nym w protokole. Jednak po paru minutach skorygowano nieścisłość i wznowiono spotakie. Na 7 min do końca pierwszej połowy celnym rzutem "za trzy" Igor Griszczuk zmniejsza przewagę gospodarzy a cała drużyna zaczyna niwelować przewagę bytomian. Na półtorej minuty do końca tej części gry za sprawą trzy punktowej akcji Prawicy (celny rzut oraz wykorzystany, po faulu Pluty, dodatkowy rzut) oraz Van Dyka Nobiles obejmuje trzy punktowe prowadzenie (35:38). Teraz o czas prosi Teodor Mołłow. Po wznowieniu Prawica fauluje Nichalasa a ten trafia tylko jeden rzut osobisty. Po chwili jednak piłka ponownie trafia w ręce Nicholasa, który efektownym wsadem ustala wynik tej części gry gdyż w pozostałych 40 sekundach nikt już nie trafia celnie, choć dwa razy próbują zawodnicy Nobilesu.[ Przebieg gry ]
Druga połowa rozpoczyna się od zmasowanego ataku Bobrów - przez pierwsze 4 minuty bytomianie zdobywają 10 punktów a goście jedynie 2 gdyż skuteczność gry Nobilesu fatalnie zawodzi. Dopiero po przerwie na żądanie trenera Kijewskiego goście otrząsają się i nawiązują walkę. Nie udaje im się jednak zniwelować przewagi. Na 10 minut przed końcem spotkania na tablicy widnieje 59:49 i sytuacja gości staje się kłopotliwa. Wtedy celnym rzutem z około 8 metrów popisuje się Szcześniak co przytłacza psychicznie przeciwnika. Po chwili szybkie podanie Bondarenki do Bagatskisa powiększa przewagę bytomian. Ale to nie wszystko. Już po chwili Paweł Szcześniak przechwytuje piłkę a Nicholas efektownym wsadem zamienia to na 2 punkty. Po chwili jednak nieuwaga przeciwnika i tym razem Nicholas przechwytuje piłkę (choć prawdę mówiąc bardziej to przeciwnik mu podał) i popisuje się kolejnym wsadem. Nie minęły nawet 2 minuty a prowadzenie Ericssona wzrasta i na tablicy widnieje 70:51. W tej chwili przeciwnik jest zdruzgotany. Jednak Nobiles nie poddaje się i próbuje odrobić straty. Jednak 6 minut przy tej przewadze to niewiele czasu. Przez kolejne 3 minuty Nobiles zdobywa 7 punktów a gospodarze ani jednego. Sytuacja ta zmusza Mołłowa do przerwania gry. Po wznowieniu trafia Bondarenko, który zagrał dziś bardzo dobre spotkanie. Po chwili 5 faul Bagatskisa zmusza go do opuszczenia boiska. Jednak mimo zażartej walki Nobilesu przewaga nadal jest ogromna i na dwie minuty do końca wynosi 14 punktów. Teraz znów Bondarenko dostaje piłkę (zebrał po niecelnym rzucie Szcześniaka) co wykorzystuje zdobywając dwa punkty. Przy tej akcji jest faulowany niestety nie wykorzystuje dodatkowego rzutu. Po chwili jednak znów ma kontakt z piłka. Tym razem zbija piłkę przeciwnikowi a po chwili zdobywa kolejne dwa punkty. Mam wynik 78:60 oraz niecałą minutę do końca spotkania. Teraz celnym rzutem zza linii 6.25 popisuje się Vladko Ilić a po chwili celnie trafia Kondraciuk. Spotkanie kończy się wynikiem 78:65.

Kurian

Pomeczowe opinie :

Krzysztof Wilangowski

Do tej pory odbyłem jedynie 2 treningi (jeden z I a drugi z II zespołem). Nie jestem jeszcze w pełni przygotowany - jednak wydaje mi się, że udało mi się zagrać dobry mecz.
Co do oceny nowego trenera to trudno cokolwiek mi powiedzieć, gdyż jeszcze go dobrze nie poznałem ale wydaje mi się że jest "w porządku" i będzie mi się z nim dobrze pracować.

Eugeniusz Kijewski

Ocena meczu

Pierwsza połowa nie wskazywała na to, że w II połowie będzie taki scenariusz. Przyczyna porażki było to, że w decydujących momentach podawaliśmy do przeciwnika. Także słaby mecz VanDyka przyczynił się do porażki. Zbyt bojaźliwie podchodziliśmy do strefy Bobrów - zagraliśmy zdecydowanie słabo w ataku.

Czy obawia się Pan, że Bobry mogą dogonić Nobiles w tabeli ?

Bobry wprawdzie zbliżyły się do nas ale wszyscy mamy jeszcze trudne mecze i dlatego trudo powiedzieć kto będzie miał jakie miejsce.

Teodor Mołłow

Jak Pan ocenia grę Wilangowskiego ?

Wilangowski miał jedynie 2 treningi i potrzebuje więcej czasu. Teraz prezentuje on jeszcze inny styl i nad tym musimy popracować. Musi dojść jeszcze do formy i dopasować się do stylu gry zespołu.
Dziś pokazał że bardzo chce grać i że jest w stanie dobrze grać. Dodatkowo jest akceptowany przez zespół a to jest bardzo ważne. Mogę jeszcze dodać, że pasuje do mojej koncepcji zatkania "dziury" po Korytku polskim zawodnikiem.

Czy Bagatskis nie zawiódł w tym spotkaniu ?

Ciężko się gra zawodnikowi gdy przesunie się go na inną pozycje. Dzisiaj musiał zagrać na nietypowej dla siebie pozycji.

Czy są planowane jeszcze jakieś zmiany kadrowe ?

W tej chwili mamy zgłoszonych trzech amerykanów z którymi prowadzimy rozmowy. B może jeszcze dziś w nocy uda nam się sfinalizować kontrakt z Richmondem Alojzy (24 lata, 198 cm, 1 sezon w Meksyku).

Trener: Kijewski Eugeniusz, Konielski Wojciech

Rzuty (c/o) - (celne/oddane) Zbiórki: Ob - w obronie, At - w ataku As - asysty, Pr - przechwyty, Bl - bloki, St - straty, CG - czas gry Zdobycze punktowe oraz przewinienia spisane z protokołu. Statystyki Bobrów sa oficjalnymi obserwacjami II trenera p. Andrzeja Walasa.Pozostałe statystyki z obserwacji własnych.