Mecz: Ericsson Bobry Bytom - Puzzle Trefl Sopot 79:66 (41:33)
Sędziowali: Nowacki Marek, Rusinek Janusz (obaj Wrocław)

Bobry: Nicholas, Szcześniak, Pluta, Bagatskis, Wilangowski
Trefl: Williams, Rospara, Johnson, Potulski, Houston
Celne  Oddane
Ericsson Bobry Bytom  38  66  57.6%
Puzzle Trefl Sopot   37  71  52.1%

Trójki dobiły rywala
    Po raz pierwszy w bytomskiej hali mieliśmy do czynienia z prezentacją zawodnków w stylu NBA. Zgasły światła halowe, rozbłysły kolorowe z pływającym napisem ERICSSON. Zawodnicy wbiegali na oświetlony środek parkietu przy głośnej muzyce i dopingu kibiców.
I wreszcie zaczął się mecz. Bobry od początku przejęły inicjatywę, Bagi popisał się trójką, których celnych w całym meczu wykonał 6. Wśród gości przez pierwsze trzy minuty punkty zdobywał wyłącznie Williams, dopiero później włączył się Johnson i Houston. Johnson już w 4 minucie meczu miał na swoim koncie 3 przewinienia, szybko więc został posadzony na ławie. Bobry uzyskują przewagę 4-6 pkt. Sytuacja utrzymuje się do 18 minuty. Wtedy Johnson i najskuteczniejszy dziś w drużynie Trefla Williams doprowadzają do remisu. Bobry miały w tym okresie kilka strat np: kroki Bagiego, niecelna trója Szcześniaka. Jednak chwilowa konsternacja zakończyła się efektywnym zakończeniam pierwszej połowy: albowiem decydującym momentem meczu okazały się dwie ostatnie minuty pierwszej połowy. Ze stanu 32:32 w 18' meczu po akcji Szcześniaka 2+1, stracie Williamsa, trójce Pluty, jednym osobistym Williamsa i ponownej trójce Pluty schodzimy do szatni z ośmioma punktami przewagi.
W przerwie meczu z publiczności wylosowanych zostało pięć osób, które brały udział w konkursie rzutów osobistych. Zwycięzca otrzymał piłkę z autografami wszystkich graczy Bobrów i karnet na wszystkie mecze.
Po przerwie Bobry kontrolowały grę i już nie pozwoliły sopocianom zbliżyć się na mniej niż 8 pkt.
W 24' Wilangowski popisał się odważnym wejściem na kosz uwieńczonym paką. Podczas wspomnianego wejścia  podłożył się Houston, który miał później nieuzasadnione pretensje do sędziego jak również nie przyjął gestu przepraszającego Wilangowskiego. W 31' akcją cud popisali się Williams i Johnson: ten pierwszy podał piłkę na wysokość obręczy a Johnson w powietrzu dopakował ją do kosza. Wynik brzmiał 59:51. Zaraz po tej akcji Szcześniak uspokoił gości trafiając trójkę! W 38' akcje marzenia miał Williams (3+1) doprowadzając do stanu 72:64, zaraz potem piąty faul łapie Johnson i jest w zasadzie po meczu. W ostatniej minucie wylatuje z parkietu za 5 fauli Pluta, ale nie ma to już najmniejszego znaczenia na przebieg meczu. Wygrywamy 79:66
Bardzo dobre zawody rozegrał Bagatskis i Pluta (razem dziesięć trójek). Doskonale spisał się wpuszczony na 7 minut Golański, który skutecznie zaopiekował się Johnson'em. Wśród gości prym wiedli Williams, Johnson i Houston, który po słabej pierwszej połowie pokazał w drugiej, że potrafi grać. Pozostali gracze przyjezdni nie błyszczeli, zawiódł Hlebowicki, którego obawiali się gospodarze.
Co powiedzieli po meczu:

Trener Mołłow:
Borykamy się w zespole z szeregiem kontuzji (Bacik-kontuzja stopy, Golański-kontuzja nadgarstka-już gra, Bondarenko w meczu z Maczkami wyskoczył mu dysk). Zespół, który walczy o medal nie może wyglądać na ławce tak jak my. Czekam teraz na przerwę związaną z meczami reprezentacji, a później zobaczymy.  Brakuje Bacika, krótka ławka nie pozwala na agresywną grę, nie ma kogo dać na zmianę. Alonzo Richmond (24 lata, 196 cm, ostatni sezon w Meksyku), który jest u nas na testach nie mógł jeszcze dziś zagrać. Wygraliśmy bo narzuciliśmy swój styl gry. Krzysztof Wilangowski jeszcze nie pokazał wszystkiego co potrafi, teraz bardzo solidnie pracuje i jeszcze pokaże jak gra. Nie możemy wyłącznie liczyć na egzekutorów z obwodu, trzeba zacząć zdobywać punkty za pomocą centra. Jesteśmy w tej chwili na 3 pozycji w tabeli. Nie jest to miejsce takie złe.

Trener Koniecki:
Po takim meczu jest mi trudno powiedzieć co konstruktywnego. Można powiedzieć tylko tyle, że się odbył.
Mecz ten dawał nam jeszcze cień szansy na wejście do pierwszej ósemki. Nie było jednak dziś agresji jaką zaprezentowaliśmy cztery dni temu w wygranym meczu z PEKAES'em. Graliśmy ospale zarówno w ataku jak i w obronie. Nie było sterowania od graczy rozgrywających, większość akcji była akcjami przypadkowymi. Do tego szybkie faule Johnsona spowodowały zmianę koncepcji gry, młodzi gracze nie potrafili stawić czoła doświadczonym graczom gospodarzy. Skuteczna gra Bagatskisa, a w drugiej połowie Szcześniaka i Pluty spowodowała, że przewagi punktowej z pierwszej części nie mogliśmy odrobić. Przeciwnik grał swobodną koszykówkę, a my wyglądaliśmy słabo. Jesteśmy jeszcze zespołem uczniów i ta różnica była dziś widoczna.