Mecz: Ericsson Bobry Bytom - Azoty Unia 80 : 59 ( 32 : 23 )
Sędziowali: Jabłoński Ryszard, Włodkowski Dariusz
Widzów: 1000
Mocny akcent
Po wczorajszym fatalnym początku, dziś Bobry z impetem ruszyły na gości.
Do 3' po akcjach Pluty i Wilangowskiego  prowadzimy 5:0. Pierwsze punkty dla Jaskółek zdobywa wtedy Stokłosa. W rewanżu Yo i ponownie Pluta. Punkcik do punkcika i w 7' mamy 12:2. Największą przewagę w tej połowie Ericsson uzyskał w 11', kiedy po trójce Bagiego i celnym rzucie Nicholasa prowadzimy 20:8. Do tego momentu tarnowianie nie potrafili wstrzelić się w kosz. Zdawało się pewne piłki wyskakiwały z kosza. Szereg strat (Stokłosa 4) i zerowa skuteczność Małeckiego 0/4 z gry spowodowały, że Bobry kontrolowały grę. Straty do gospodarzy nieco odrabia Majchrzak (grał w pierwszej połowie zaledwie 9 ostatnich minut, a zdobył aż 11 pkt). Na kilkanaście sekund przed przerwą bytomianie rozgrywają piłkę, która na 2'' przed syreną trafia w ręce Pluty. Ten nie myli się zza linii 6.25 m i do szatni Unioniści zchodzą delikatnie mówiąc poirytowani :).
Początek drugiej odsłony to fenomenalna gra Pluty, który trzy razy pod rząd trafia trójki. To rozkłada przeciwników na łopatki. Przewaga wzrasta i nic nie wskazuje, że ustabilizuje się na otrzymanym poziomie, mimo iż Hinton robi co może, a Małecki w końcu zaczyna trafiać. Chęć do życia odbiera gością Bagi i Bacik. Gra staje się coraz ostrzejsza. Jaskółki faulują, ale i Bobry stawiają mocną obronę. W 31' spada za 5 przewinień Hinton, wkrótce po nim Wilangowski. Jednak 15 punktowa przewaga (58:41) wydaje się być bezpieczna. W kolejnych minutach spada Pluta i Krivonos. Na parkiecie pojawia się więc Richmond, który w niewielkim czasie zdobywa 14 pkt. Na 3' przed zakończeniem spotkania przewaga bytomian wynosi bezpieczne 20 pkt. (71:51). Niestety zaczepki ze strony Malinowskiego i szturchańce kierowane do Yo, spotkały się ze wzrostem adrenaliny u naszego gracza i wybuchem złości uwieńczonej uderzeniem Malinowskiego. Nicholas za to zagranie zostaje usunięty z boiska i pod zanakiem zapytania stoi jego udział w kolejnym meczu(ach). Do końca meczu już nic nie mogło się stać, a więc szkoda, że Yo dał się sprowokować.
Szymon
Pomeczowe opinie:
Trener Gembal:
Mecz chyba nie był pięknym widowiskiem. Duża liczba fauli zarówno z jednej jak i drugiej strony nie mogła się podobać. W dużej mierze zaważył początek meczu. Katastrofalnie zagraliśmy w ataku, a skuteczność rzutów osobistych jest porażająca. Później nieco się otrząsnęliśmy, ale gonić drużynę lepszą i jeszcze na ich terenie jest bardzo trudno. W zespole zaraz się wkrada nerwowość, są nieprzemyślane akcje, od razu chcą odrobić straty, a to kończy się tragicznie. Ponadto początek drugiej połowy: trzy rzuty Andrzeja Pluty za trzy + fatalne błędy w obronie postawiły nas w ciężkiej sytuacji.
Trener gośi narzekał na ostrą grę Bobrów, ale trezba wspomnieć, że Jaskółki w niczym nam nie ustępowały!

Trener Mołłow:
Mimo, że wygraliśmy, to zwycięstwo nie cieszy tak jak inne. Może przez to, że tak dobrze z trenerem (Gembalem), się znamy. Od początku denerwowałem się o Mariusza Bacika, często sadzałem go na ławę, a ten który był najspokojniejszy przez cały mecz (Nicholas), nie wytrzymał i eksplodował. Bardzo mi przykro. Ponadto w playoff'ach nałożone są bardzo wysokie kary. Zadowolony jestem z pierwszych dziesięciu minut meczu, w których zrealizowali prawie w 100% założenia taktyczne, grali ambitnie, dużo zasłaniali i dobrze kontrowali.