Mecz: Azoty Unia Tarnów - Ericsson Bobry Bytom 79:74 (46:36)

Relacja uzyskana dzięki uprzejmości Macieja Lorkiewicza (Tarnów)

Cały mecz był bardzo pasjonujący. Od pierwszych minut prowadziła Unia.
I tak w 5min. na tablicy widniał wynik 13-4 dla Unii.
Grę w pierwszej połowie dość znacznie dyktowali gospodarze, 2x za3 trafił
Zevenbergen i w 12 min bylo 29-15,warto wspomnieć o dobrej grze na deskach i efektownych dobitkach Wierzgacza.  W 14 min kontratak po wspanialym podaniu Stoklosy Alley oop'em akcje zakonczył Małecki. Ten sam zawodnik chile później kolejnym wsadem zdobywal punkty dla Unii.
Gracz Bobrow Bagatskis (12pkt do przerwy) rzuca za 3 pkt i po kilku błędach tarnowian doprowadzil do wyniku w 18 min 41-34.
Jednak rzut za 3pkt Malinowskiego ustalil wynik 1 polowy na 46-36.
W drugiej połowie przewaga Unii wynosila juz 15pkt 56-41(26min). Lecz w ciągu 5 min po fenomenalnej grze Bagatskisa,Pluty i Szczesniaka , zawodnicy Bobrow zdobyli 14pky ,a Unia 0! i było już 56-55 dla gospodarzy (31min). Po kolejnym przechwycie Bagatskisa Bobry wyszly na prowadzenie 56-57, lecz w następnej akcji po podaniu przez pół boiska punkty zdobył Malinowski. W 33min zanotowaliśmy remis po 60, kolejne punkty rzutem za 3 zdobył Malinowski i po chwili Unia prowadziła 65-62 (34min).
Rozpoczeła sie nerwowa końcówka. W 38' na tablicy widniał wynik 71-66 dla gospodarzy. Kolejną akcje rozpoczyna Pluta, jednak sedziowie odgwizdali mu faul ofensywny. Goście faulowali Kriwonosa ten jednak dwukrotnie chybił, a w odpowiedzi za 3 trafil Bagatskis i bylo 72-69.........
Na 57s przed końcem faulowany byl Mlinowski i bylo 75-69.
NA 38s faulowany byl Szcześniak. 20s przed końcem za 5 faul zszedł Zevenbergen. Mecz zakończył  trzypunktowy rzut Pluty, który ustalił wynik meczu na 79-74 (46-36).
W ekipie gości zabrakło Nicholasa. Mecz byl zacięty do ostatnich sekund.W drużynie gospodarzy wyróżnili sie Zevenbergen, Hinton, Malecki, a w drużynie Bobrów na uznanie zasługuje Bagatskis,Wierzgacz i po czesci Pluta i Szczesniak.