Data: 99-04-14 Play off trzeci mecz. Stan 3:0 dla Nobilesu. Awans włocławian :(
Mecz: Ericsson Bobry Bytom - Nobiles Anwil Włocławek 71:76 (28:39)
Sędziowali: Jablonski Ryszard, Aleksandrowicz Robert
Bobry: Nicholas, Pluta, Bacik, Bagatskis, Wilangowski
Nobiles: Van Dyke, Gregov, Prawica, Jankowski, Griszczuk
Ericsson Bobry Bytom 40  86  46.5%
Nobiles Anwil Włocławek  43  79  54.4%
45% z rzutów wolnych :(
Przedłużenie czarnego weekendu bytomskiego basketu :(

Przy ogłuszającym dopingu miejscowej publiczności Ericsson Bobry Bytom przegrywa trzecie decydujące spotkanie półfinałowe z Nobilesem Anwil Włocławek :(
Czarny scenariusz dzisiejszego dnia zapowiadał się od pierwszych minut spotkania: trójka Griszczuka, 1 z czterech osobistych Wilangowskiego oraz punkty Gregowa i Van Dyke'a zapowiadały doskonałą skuteczność gości i brak formy rzutowej u naszego centra. Jak się później okazało kryzys rzutów osobistych dotknął całą bytomską drużynę. Zaledwie 14 wykorzystanych z 31 oddanych :(.
Ale od początku: Tak jak wspomniałem Nobiles za sprawą Griszczuka zdobywa pierwsze punkty, obejmuje prowadzenie, którego nie oddaje do końca zawodów. Pierwsze punkty dla Bobrów zdobywa Pluta. W kolejnych dwóch akcjach pod koszem rywali faulowany jest Wilangowski, niestety wykorzystuje tylko 1 z 4 osobistych. Goście natomiast grają swoje i po skutecznych zagraniach Gregowa i Van Dyke'a podwyższają prowadzenie. W 5' po trójce Prawicy przegrywamy 7:13. Bytomianie walczą. Za sprawą trójki Pluty dochodzimy na 10:13. Niestety kolejna minuta to koncert gry włocławian: najpierw trójka Gregowa dalej Van Dyke i Jankowski ustalają wynik w 7' meczu na 10:20. Chwilę później goście dorzucają jeszcze 2 pkt i jest 10:22. Czas wzięty przez trenera Mołłowa poskutkował i po wznowieniu trójkę trafia Bagi. Okres dobrej gry Bobrów i w 10' mamy: 18:22. Włocławianie jednkan odskakują, a to za sprawą fantastycznie spisującego się w tej połowie Tomaszewskiego (10 pkt w 1 połowie, 12 pkt w całym meczu). Katastrofalna natomiast okazała się skuteczność bytomian w rzutach wolnych: 3/14 w 1 połowie = 21.4%.
Pierwsze trzy minuty drugiej połowy to dokręcanie śruby przez farbiarzy. W 23' mamy wynik 35:48. Na szczęście kolejne 4' należą do bytomian! Najpierw dwa razy za 3 trafia Pluta, później punkty dorzuca Nicholas i minimalne przekraczając linię 6.25m Bagatskis dorzuca 2 pkt. doprowadzając do 45:48. Niestety ponownie punkty Van Dyke'a, Gregowa i Griszczuka pozwalają odskoczyć gością na 49:59. Bytomianie nie poddają się, ponownie dochodzimy włocławian. Tym razem dzięki punktą Yo i Wilangowskiego doprowadzamy do stanu 58:59. Wydawało się, że dogoniliśmy rywali, niestety strata Wilangowskiego i faulowany Gregow wykorzystuje oba osobiste. Nasz gracz rewanżyje się i w kolejnej akcji zdobywa punkty. Niestety Igor G. wpycha piłkę dwukrotnie z lini rzutów osobistych. Jest 60:63. W następnej akcji dyskusyjny rzut Bagiego, któremu sędzia zaliczył jedynie 2 punkty. Po raz kolejny tylko punkt straty do rywala i 3 minuty do końca meczu. Szalejący dziś Gregow trafia trójkę, a po kolejnej stracie Wilangowskiego i punktach Van Dyke'a goście odskakują na 62:68 (2' do końca).
Bobry jeszcze raz dochodzą Anwil. Na minutę przed końcem Pluta po przechwycie zdobywa punkty z dwutaktu i jest 67:68. Pogrąża nas Igor, który trafia trójkę. Co prawda zaraz faulowany nie trafia żadnego osobistego ale wynik wydaje się być już przesądzony. W ostatnich sekundach meczu Prawica wykorzystuje oba osobiste definitywnie odbierając nam szansę na wygraną.
Szymon
Pomeczowe opinie:
Eugeniusz Kijewski
Mecz był bardzo dramatyczny, ważny zarówno dla nas jak i dla Bobrów. Zagraliśmy po raz kolejny doskonale w obronie. Pierwsza połowa spotkania ustawiła mecz. 11 pkt przewagi umożliwiło nam zagrać spokojnie drugą odsłonę. Szybko złapał pięć fauli Jankowski co zmusiło nas do zagrania 2-3 minut strefą. Graliśmy wtedy tylko wysokim Tomaszewskim, ale nie łapaliśmy przewinień.
- z kim chciałby Pan grać w finale Pekaes/Zepter
Z Pekaesem ze względu na większą liczbę spotkań u siebie.

Teodor Mołłow
Ciężko jest wygrać mecz, kiedy nie trafia się osobistych. Tragicznie zagraliśmy pierwszą połowę. W drugiej zagraliśmy 15 minut na miarę naszych możliwości, jednak to za mało aby pokonać Nobiles. Słabo zbierał Nicholas, nie wiem co jest tego przyczyną. Przegrany pierwszy mecz we Włocławku odbił się głębokim piętnem na naszej psychice. Pozostaje nam walka w małym finale (o miejsca 3-4). Na dzień dzisiejszy najlepszą formą z zespołów pierwszej czwórki dysponuje Nobiles.