Mecz: Ericsson Bobry Bytom - Hoop Pekaes Pruszków 86:79 (42:32)
Sędziowali: Zięblicki Grzegorz, Ćmikiewicz Marek
Bobry: Nicholas, Pluta, Bacik, Bagatskis, Wilangowski
Hoop: Hoskins, Walker, Szybilski, Koprivica, Tomczyk
Celne  Oddane
Ericsson Bobry Bytom 45  84  53.6%
PEKAES Pruszków  47  80  58.7%
Mały finał

Mecz z początku był wyrównany. Pierwsze punkty zdobywa Yo, a w odpowiedzi trafia Walker. Do 7' dzieki skutecznej grze Wilangowskiego ze strony Bobrów i Tomczyka z Pekaesu wynik oscylował w granicach remisu. Wtedy coś załamało się w trybikach bytomian i do 9 minuty, dzięki celnym rzutom Koprivicy goście odskakują na 17:23. Lekka przewaga pruszkowian utrzymywała się do 12 minuty meczu. W 13' Bobry dochodzą rywali by w chwilę później po trójce Bagiegi i punktach Yo wyraźnie odskoczyć na 35:27. Objęte prowadzenie nie zostało oddane już do końca zawodów :). Pierwsza połowa kończy się wyraźnym prowadzeniem Ericssona. W odsłone tej doskonale spisywał się Wilangowski, który nie tylko zdobywał punkty ale i dobrze zbierał z desek (10 zbiórek). Jednak liderem strzelców tej połowy to Nicholas - 14 pkt do przerwy. Wśród gości prym wiódł Koprovica (11 pkt. 6 zbiórek).
Początek drugiej części meczu nie wskazywał na zmianę układu sił na parkiecie. Mimo iż w 24' goście dochodzą na różnicę 8 pkt. (48:40) to szybkie kontry i mocna obrona Bobrów sprawiły, że juz w 27' prowadzimy 59:46. Nieco słabiej punktującego w tej połowie Wilangowskiego skutecznie zastąpił Pluta, który w tej połowie trafił 3 z 4 rzutów zza linii 6.25m. Po stronie przeciwnej szalał Szybilski, który w tej części meczu zdobył aż 17 pkt. i zaliczył ważnych 7 zbiórek. Mimo to Bobry wyraźnie prowadziły do 36 minuy 77:66. Na uwagę zasługuje fakt, iż do tego czasu goście popełnili zaledwie 1 faul. W 36' w kontrze i wejściu dwutaktem złapany za łokieć przez Hoskinsa zostaje Pluta, co zostało odgwizdane jako umyślny faul. Pluta trafia jednego osobistego, po niecelnym drugim rzucie zbiera piłkę i dokłada kolejne punkty dla Ericssona Nicholas, jest 80:69. W odpowiedzi Szybilski trafia 2+1, następnie punktuje Yo i jest 82:72. Na 90 sekund przed końcem czape zakłada Wilangowskiemu Tomczyk, a z kontry punkty zdobywa Hoskins (jest 82:76 na 1'19'' przed końcem). Doskonale grający Yo w kolejnej akcji ponownie zdobywa punkty i na niecałą minutę przed końcem prowadzimy 84:76. Jednak Szybilski w drugiej odsłonie popisywał się doskonałą skutecznością i po jego punktach pozostał cieć szansy na wygranie meczu, tymbardziej, że w akcji ofensywnej traci piłkę Wilangowski i  Yo zmuszony jest faulować wchodzącego pod kosz Tomczyka. Na 21'' przed końcem Domino wykorzystuje 1 z 2 rzutów, na nieszczęście po drugim niecelnym zbiera piłkę Szybilski, ale nie trafia i jest już po meczu. Fauluje jeszcze Hoskins, ale ponieważ pruszkowianie złapali zaledwie 5 przewinień w drugiej części meczu więc piłka jest wyprowadzana z boku. Mecz kończy celnym rzutem Bagi ustalając wynik na 86:79.
Jak widać w drugiej połowie nie popisał się Wilangowski, dużo strat mało punktów. Yo natomiast zostaje MVP.

Z ciekawostek pozaboiskowych: Na trybunach zasiadła przyszła żona Yo, Olietta. Z rozmów z działaczami klubowymi i z zachowania samej przyszłej Pani Nicholas na meczu można wnioskować, że jest to przesympatyczna osoba.
Acha: Serdeczne pozdrowienia dla naszego komentatora :))

Co o meczu powiedział trener Bobrów Teodor Mołłow:

Kiedy gramy zespołowo to wygrywamy. Tak stało się dzisiaj z czego bardzo się cieszę. Do zawodów nie musiałem specjalnie mobilizować moich zawodników, są to profesjonaliści i wiedzą, że gra się do końca. Ważne jest aby wygrać ten mały finał i zająć ostatecznie 3 miejsce w lidze. Przy czterech tak silnych zespołach, trzecie miejwce nie jest wstydem. Będziemy walczyć, gdyż nie chcemy skończyć na czwartej lokacie.