Mecz Bobry Bytom - Unics Kazań (Rosja) 67:78 (34:42)
Sędziowali Volejnik Pavel (Czechy), Petrovsky Rudolf (Słowacja)

Bobry: Wierzgacz, Enosa, Valeiko, Vecvagars, Helmanis
Unics: Soobtsokov, Goutorov, Ioudine, Peterenko, Avleev

Skuteczność Rzuty
Bobry 50,6 % 40/79
Unics 59,7 % 43/72

Twardy Borys do zgryzienia

Zaczęło się od wyrównanego pojedynku ze wskazaniem na bytomian, a skończyło klęską.
Po remisowym początku w 6' za sprawą Valeiki (3+1) Bobry odskoczyły na 21:17, niestety to było jak płachta na byka i goście już  w 13' doprowadzają do remisu, a chwilę póżniej trzypunktowy rzut Samoilenki wyprowadza Kazań na prowadzenie (27:30). Prowadzenia tego przyjezdni nie oddają do końca zawodów. Bobry napierają jednak twarda obrona postawiona przez rosłych graczy zza Buga praktycznie nie ma słabych punktów i niezwykle ciężko wstrzelić się w kosz rywali. Na 5' przed zakończeniem pierwszej odsłony Unics wyraźnie przjmuje inicjatywę i na przerwę schodzimy z ośmioma punktami w plecy.
Po przerwie spodziewaliśmy się, że Bobry ruszą z impetem w głąb, niestety to Unics punktował i w 24' przewaga gości osiągnęłą 16 punktów. Wydawało by się, że Unics będzie pilnował wyniku i nieco odpuści w obronie - nic bardziej mylnego, twardy mur obrońców kak stał tak stoit :). W 36' przegrywamy aż 20 punktami (54:74), wtedy też miejsce miała nieprzyjemna sytuacja: jeden z przyjezdnych podciął wchodzącego w trumnę Valeikę. Valejko rozłożył się jak długi na parkiecie, a zirytowany trener Mołłow nie wytrzymał i wykrzyczał w stronę sędziego: "to jest basket, a nie futbol". Cała sytuacja osłabiła nieco zapał gości do dalszej gry i do końca spotkania dorzucili zaledwie 4 punkty. Natomiast Bobry podreperowały nieznacznie wynik.

Szymon

Pomeczowe opinie:

Teodor Mołłow
Byli od nas lepsi, przeważali w zbiórkach i skuteczności.
Grali bezpardonową twardą rosyjską koszykówkę. My natomiast nie potrafiliśmy wykorzystać stwarzanych okazji. Mogliśmy wygrać tylko dzięki lepszej skuteczności, niestety jak się dziś okazało byli od nas lepsi. W przedmeczowych opiniach Kazań typowany był na zwycięzce. Jest najsilniejszym zespołem w grupie i to się sprawdza.

Kovalenko Jevgieni
Był to ciekawy dla nas mecz, ważny psychologicznie. Drużyna nastawiła się pozytywnie do dalszych rozgrywek i to dobrze wrózy na przyszłość. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatu, opłaciło się studiować mecze Bobrów na kasetach video.